06.12.2016 22:54

Galaxy S8’de 3.5mm Kulaklık Girişi Olmayabilir!

Apple ve Motorola'dan sonra kulaklık girişinden vazgeçen markalar arasına Samsung'da katılıyor. Galaxy S8'de bir kulaklık girişi olmayabilir!

Apple‘ın iPhone 7 ile başlattığı akım gittikçe yayılıyor. Bu yıl kulaklık girişini kaldıran ısırılmış elma logolu firma Apple yaptığı bu girişimle diğer markalara birer birer ilham oluyora benziyor. Bir kesim tarafından oldukça olumlu karşılanan bu yenilik bir kesimi de rahatsız etmiyor değil. Fakat memnun olan kesim daha fazla olmuş olacak ki yenilik gittikçe yayılıyor. Gelen bir habere göre Motorola’dan sonra şimdide Apple’ın yakın takipçisi firma olan Samsung, Galaxy S8′le birlikte kulaklık girişini kaldıracak.

Samsung 3.5mm Kulaklık Girişinden Vazgeçiyor

galaxy-s8-kulaklık

SamMobile isimli kaynağın yaptığı açıklamaya göre Samsung‘da kulaklık girişinden vazgeçiyor. Apple’da olduğu gibi Samsung’da da 3.5mmlik giriş yerine USB-C bağlantı noktasından kulaklık takılacak. Eski kulaklıklarını kullanmak isteyenler ise yine Apple’da olduğu gibi dönüştürücü almak zorunda olacaklar. Resmi bir açıklamanın henüz gelmemesine rağmen yayılan bu bilginin büyük olasılıkla doğru olduğu düşünülüyor. Vazgeçilen çıkış sayesinde Samsung Galaxy S8′in eski Galaxy’lerden daha ince ve bataryasının daha büyük olacağını söyleyebiliriz. Bakalım Galaxy S8‘de kulaklık girişi olacak mı?