11.11.2016 07:05

Instagram’ın Ceo’su Canlı Yayının Geleceğini Onayladı!

Instagram’a eklenen hikayeler özelliğinden sonra canlı yayının geleceği de konuşuluyordu. Artık Instagram’a canlı yayının geleceği kesinleşmiş oldu!

Instagram ordan burdan özellik kopyalamaya son hızla devam ediyor. Hepimiz biliyoruz ki daha önce Snapchat’i satın almaya çalışan ve bunda başarısız olan Facebook; “Madem satın alamıyorum aynı özellikleri bende yaparım” bakış açısıyla hikayeler özelliğini Instagram’a getirmişti. Instagram’a gelen bu özelliğin üzerinden çok zaman geçmeden şimdi de canlı yayın özelliği geliyor. Önceleri Instagram’a gelecek olan canlı yayın özelliğinin bir dedikodudan ibaret olduğu düşünülse de an itibariyle mevcut durum Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom tarafından kabul edildi.

Instagram’daki Canlı Yayın Nasıl Olacak

instagram-canli-yayin-ozelligi

Financial Times dergisine; “Canlı yayın bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bence canlı yayın özelliği, yaptığımız şeyleri birbirine daha çok kenetleyebilir” Şeklinde açıklamalar yapan Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom böylelikle Instagram’da canlı yayına yeşil ışık yakmış oldu. Daha önceleri bizimde sizlerle paylaştığımız görüntüler ile canlı yayının Instagram’a geleceğini biliyorduk. Fakat artık bu bilgi resmi olarak onaylanmış oldu. Peki Instagram’da canlı yayın nasıl olacak? İşte bu konu hakkında henüz bir resmi açıklama yapılmamış olsa da paylaştığımız görsellerden çok farklı olmayacağını düşünüyoruz.