23.06.2016 07:28

Instagram’a Çeviri Desteği Geliyor!

Instagram'a farklı diller kullanan kullanıcıların iletişimini kolaylaştıracak çeviri desteği geliyor. İşte Instagram çeviri desteği ile ilgili detaylar!

Geçtiğimiz günlerde 500 milyon kullanıcı sayısını açmayı başaran  popüler fotoğraf ve video paylaşma ağı Instagram, globalleşme yolunda yeni bir özellik ekleyecek. Buna göre Instagram, farklı dillere sahip kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması için Facebook ve Twitter’ın da yaptığı gibi çeviri desteği sunacak.

Instagram Çeviri Desteği: 24 Dil ve Kolay Kullanım!

Instagram şu anda 24 dil desteğini kullanıcılarına sunuyor. Yakında eklenecek çeviri desteği ile de bu diller arasında çevirileri mümkün hale getirecek. Instagram, çeviri desteğini açıklamalar, biyografiler gibi metin içeren kısımlarında aktif edecek. Metinlerin çevirisini görmek için ise “Çeviriyi Gör” yazısına tıklamak yeterli olacak.

Instagram‘a eklenecek çeviri desteği ile birlikte farklı ülkelerdeki kullanıcılar birbirileri ile daha rahat anlaşabilecek ve bu sayede daha rahat iletişim kurabilecekler. Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre ise çeviri desteği önümüzdeki ay içerisinde aktifleştirilerek bütün Instagram kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

instagram_gonderiInstagram‘ın çeviri desteği her gün milyonlarca fotoğraf ve videonun farklı dillerde paylaşıldığı ve ister istemez kullanıcıların diğer dillerdeki gönderi de görüp  anlamak istediği göz önüne alındığında kullanıcılar tarafından oldukça sevilecektir.