İnternet Hızı Yavaşladı!

Sosyal medya sitelerindeki kullanıcılar internetin yavaşladığını söylüyorlar. Peki internet neden yavaşladı? İşte internet yavaşlığı ile ilgili detaylar!

internet-yavas

Türkiye’de internet hızı özellikle son dönemlerde çeşitli nedenlerden dolayı yavaşlıyor veya yavaşlatılıyor. Bu internet yavaşlığı teknik nedenlerin yanı sıra internet üzerinden halkı provake edebilecek çeşitli istenmeyen olayların önüne geçilebilmesi için de kasten uygulanabiliyor. Facebook ve Twitter gibi ünlü sosyal medya sitelerindeki kullanıcıların paylaşımlarına göre de şu anda Türkiye’deki birçok internet abonesinin internet hızı yavaşlamış bulunuyor. İnternet kullanıcıları bu internet yavaşlığının genel bir durum olup olmadığını,  kendi internet sağlayıcılarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını da merak ediyorlar.

İnternet Neden Yavaş?

Geçmiştede bu tip yavaşlıklar sonrası en çok merak edilen konulardan biri olan “internet neden yavaş?” sorusu bu seferde yine cevapsız kalıyor. Şu anda yaşanan internet yavaşlığının teknik bir nedenle mi yoksa kasıtlı olarak mı yaşandığı ile ilgili herhangi bir bilgi veya resmi bir açıklama henüz bulunmuyor.

İnternet hızı yavaş olan kullanıcılara yavaşlığın genel bir durum olduğunu ve ilerleyen saatlerde düzelmesini beklediğimizi aktarabiliriz. İnternet hızındaki yavaşlığın kesin olarak nedeninin belli olması durumunda da haberimizde bunu aktaracağız.

  • Enis

    Berat Albayrak’ın mail hesabı hacklenmiş. Yaklaşık 20 GB dosya ve veri var. Bunlar dağıtılmasın diye yapılıyor. VPN çözüm 🙂

  • omer

    Altyapım 16mbit interneti desteklerken 11mbit veriliyor ama bırakın 480p film izlemeyi 360p film için arada durdurup yüklenmesini beklemek durumunda kalıyorum.
    Hatırlıyorum da zamanında 1mbit interneti sınırsız (AKK yoktu o zamanlar) ve sorunsuz bir şekilde kullanırdık. Yıllar geçtikçe gelişen teknoloji ile Hız ve kalite birlikte artacağına , kağıt üstünde hız artsa bile gerçekte ikisi de geriliyor ülkemizde.