05.05.2017 16:57

Motorola Güç Tasarruf Moduna Sahip Android Tabletini Tanıtabilir!

Lenovo'ya satıldıktan sonra önemli işler başaran Motorola şimdi de gözünü tablet pazarına dikti. İşte Motorola'nın merakla beklenen yeni tableti ve sahip olacağı özellikleri!

Lenovo’ya satıldıktan sonra hızla büyümeye devam eden Motorola, akıllı telefon pazarının ardından tablet pazarına da atılıyor. Gelen iddialara göre Motorola Android işletim sistemine sahip tasarruf modlu yeni bir tablet tanıtabilir.

Bir zamanların ünlü akıllı telefon üreticisi olan Motorola, ünlü bilgisayar üreticisi Lenovo’ya satıldıktan sonra yükselişine devam etmişti. Son zamanlarda kullanıcılarına sunduğu akıllı telefonlarla adından söz ettirmeyi başaran Motorola şimdi de rotasını tablet pazarına çeviriyor.

Motorola yeni akıllı telefonu Moto Z2 üzerinde son çalışmalarını sürdürürken ortaya çıkan bilgilere göre Motorola yeni akıllı telefonu Z2’nin yanında yeni bir tablet geliştiriyor.

Akıllı telefon pazarında çok fazla marka ve model olasıyla birlikte artık her akıllı telefon üreticisi pazarda istediğine ulaşamıyor. Ancak tablet pazarı için böyle bir durum söz konusu değil. Akıllı telefon üreticilerinin yavaş yavaş tablet pazarına ilgi duymasıyla birlikte üreticilerin bu pazarda tutunmak için oldukça çok şansı bulunuyor.

Bu anlamda Motorola’da tablet pazarının etkili isimlerinden olması adına kısa bir süre içinde yeni tablet modelini satışa sunacak.

Motorola’nın bu yeni tableti diğer tablet modellerinden oldukça farklı özellikle donatılacak. Kullanıcılar Motorola’nın tabletinde bir uygulama kapatmak için uygulamayı yukarı doğru sürebilecek ve bu sayede uygulama kapatılmış olacak.

Motorola’nın Tableti Verimlilik Moduyla Gelecek!

Motorola’nın “Verimlilik Modu” olarak adlandırdığı bu mod ile birlikte kullanıcılar seçeneklere sahip olacak. Kullanıcılar Android’in gezinme butonlarını diledikleri bir yere taşıyabilecek. Gezinme çubuğunun özel bir uygulama çerçevesi butonu da bulunacak.

Motorola’nın kısa bir süre içinde tanıtması beklenen bu yeni tablet modeliyle ilgili bilinenler sadece bunlar. 9 ya da 10 inçlik bir ekran boyutuyla gelmesi beklenen Motorola’nın bu yeni tablet modellerinin ilerleyen günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Kategoriler: Mobil
Etiketler: lenovo moto z2 Motorola