WhatsApp 1 Milyar Kullanıcıyı Aştı!

WhatsApp aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısını aşmayı başardı. Peki WhatsApp ile ilgili diğer istatistikler neler? İşte WhatsApp istatistikleri!

Günümüzde SMS’in yerini almayı başaran ve web sürümüyle birlikte de her geçen gün daha da yaygınlaşmayı başaran mesajlaşma uygulaması WhatsApp, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmayı da başardı. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg‘in paylaştığı 1 milyar rekorunu daha önce Facebook’da kırmayı başarmıştı.

İşte WhatsApp ile İlgili Diğer İstatistikler!

Facebook, geçtiğimiz yıllarda 19 milyar dolara WhatsApp‘ı satın almıştı. Bu satın alma ile birlikte Facebook‘un da gücünü arkasına alan WhatsApp hızlı bir yükseliş trendine girdi. Son açıklanan verilere göre WhatsApp‘ta günlük; 42 milyar metin mesajı, 1.6 milyar fotoğraf, 250 milyon video gibi yüksek sayılarda paylaşımlar gerçekleşiyor. WhatsApp‘ta bulunan grupların sayısı da yine 1 milyar gibi yüksek bir sayıya ulaşmayı başarmış.

Bütün bu yüksek kullanıcı sayısı ve paylaşımlara bakıldığında WhatsApp‘ın çok sayıda mühendis ekibi olacağını da düşünebilirsiniz. Ama durum hiç de öyle değil. WhatsApp‘ta çalışan mühendis ekibi sadece 57 kişiden oluşuyor.

WhatsApp 53 dilde yayın yaparak dünya çapında bir hizmet sunmaya devam ediyor. Bakalım önümüzdeki günlerde şu sıralar sıkça konuşulan Facebook entegrasyonu konusunda WhatsApp‘ta ne gibi yenilikler yapılacak?

 • Furkan Çelebi

  Whatsapp bana göre şuanda dünyada en çok kullanılan ve en çok sevilen uygulamadır. Yahu herkes kullanıyor ve herkes kullanmak zorunda. Küçük çocuklardan tutun iş adamlarına ve yaşlı amcalara kadar herkes kullanıyor. Başarılı bir program bunu hak ediyor.

 • aziz

  facebook un yazılımı olduğu için ve çok iyi bir şey olduğu için görüşmeler vs çok rahat şekilde yapılabiliyor ilerleyen zamanlarda daha da çok artacak ve insanların çoğu akıllı telefonlara geçecektir.

 • Serkan

  Facebook’un ortaya çıkardığı bir program değildi ama facebook sahibi durumdan çok iyi nasiplenerek satın aldı ve şimdi bal kaymak sürdüğü ekmeği yiyor.

 • cwlerde

  Adamlar iyice uçtular ya… WhatsApp, facebook, instagram ne varsa satın alıyorlar. birini kullanmıyorsan muhakkak diğerini kullanıyorsun ve tüm dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğu bu kullanıma dahil. Şahsi bilgiler ve görüşmeler buna benzer tüm 3. şahısa ulaşması sıkıntı olabilecek detaylar bu adamların elinde var. Bu işin sonu ne olur bilmem ama tahminim hiç iyi bir yönde gitmediği şeklinde…