10.08.2016 04:59

İnternet Hız Testi Hizmeti Mobile Geliyor!

Hız testi yapmak isteyenler bilgisayarlarında kolayca servis bulurken mobil aletlerde hız testi hizmeti bulmak kolay değil. İşte yeni mobil hız testi hizmeti!

Ünlü film&dizi yayıncısı Netflix, Mayıs ayında duyurduğu hız testi hizmeti olan Fast.com sitesini mobil programlara uyarlamaya karar verdi. Hız testi sitesi Fast.com ile benzer işlevleri olan bir hız testi sistemi olacağı beklenen yeni uygulama tabii ki hem iOS hemde Android platformlara uyumlu olacak. Peki Netflix’in hız testi sitesi olan Fast.com’u diğerlerinden ayıran özellikler neler? İşte bu sorunun cevabı haberimizin devamında!

Yeni Nesil Hız Testi Sitesi: Fast.com

hiz-testi-sitesi

Geçtiğimiz günlerde Google’ın da internet hızı testi gibi bir hizmeti yapmaya hazırlandığını şu haberimizden duyurmuştuk. Netflix elini daha çabuk tutarak hız testi sitesini Google’dan önce Mayıs ayında duyurdu. Fast.com’un diğer sitelerden en büyük farkı ise tasarım olarak son derece sade tasarım tercih edilmesi. Speedtest sitesinin tam aksine hemen hemen piksel grafiğin dışında görsel bulundurmayan Fast.com, bu özelliği ile tercih sebebi oluyor. Aynı zamanda Netflix internet üzerinden yayın yaptığı için kullanıcılarını da olası bir internet problemi durumda Fast.com’a yönlendireceği düşünülüyor.

Peki sizler Fast.com’u nasıl buldunuz?

Güncelleme: Fast.com’u iOS için buradan, Android için buradan indirebilirsiniz.