Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yeni bir özelliğin geleceği müjdesi verildi. WhatsApp'a mesaj taşıma özelliği yakında tüm kullanıcılara geliyor. Peki amaWhatsApp mesaj taşıma özelliği ne oluyor ki?

Anlık mesajlaşma uygulamasında dünyada hiç kuşkusuz birinci sırada olan WhatsApp, rakiplerine koltuğu devretmemek için sürekli yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Ancak kimi zaman bu özellikler kullanıcını kaçmak istediği özellikler de olabiliyor. Peki son gelen mesaj taşıma özelliği nasıl bir özellik? WhatsApp mesaj taşıma nasıl yapılır?

WhatsApp’a mesaj taşıma özelliği resmen duyruldu!

WhatsApp kullanıcıları artık başka bir telefona mesajlarını taşımak istediğinde bunu rahatlıkla yapabilecek. Eskiden oldukça uğraştırıcı olan Google Drive ya da iCloud'dan yedekleyip, yeni cihaza yükleme olayı artık tek tıkla WhatsApp üzerinden yapılabilecek. Peki ama nasıl mı?

WhatsApp'a yakında tüm kullanıcılarına sunulacak özelliği Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’dan duyurdu. WhatsApp’a gelecek olan mesaj taşıma özelliği QR tabanlı olacak. Yani aynı işletim sistemini kullanan cihazlar arasında QR kod taratarak mesajları aktarmabileceksiniz. Ancak şu an bu özellik sadece Android‘den Android’e, iOS‘tan iOS’a aktarılabilir. Asıl en müjdeli haberi verelim. Mesajları taşırken taşıma sınırınız yok. Eskiden iCloud ve Google Drive üzerinden yedeklerken sadece 5 GB veri aktarma yapılabiliyordu bu özellikle sınırsız mesaj taşıma işlemi yapabilirsiniz.