21.06.2017 15:12

Alcatel Idol 5s Serisi FCC Başvurusunda Göründü

Alcatel Idol 5s olduğu iddia edilen yeni bir akıllı telefon FCC başvurusunda görüldü. Peki Alcatel Idol 5s olacağı iddia ediilen telefonun özellikleri neler?

Uygun fiyatlı akıllı telefon serileriyle öne çıkan Alcatel, son olarak Alcatel Idol 5 serisiyle kullanıcı kitlesini kazanmayı başarmıştı. Fiyat performans odaklı akıllı telefonlar içerisinde en çok tercih edilen serilerden biri olan Alcatel Idol 5 tanıtımından sonra, markanın bir akıllı telefon modeli üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. FCC başvurusunda görülen yeni seri akıllı telefonun ise Alcatel Idol 5s modeli olacağı belirtiliyor. Alcatel Idol 5 modeline göre sistemsel olarak daha iyi bir telefon olması beklenen Alcatel Idol 5s serisinin FCC başvurusuyla beraber telefonun bazı özellikleri de görüldü.

Alcatel Idol 5s Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Alcatel Idol 5s, FCC başvurusunda çok sınırlı bilgilerle yer aldı. Doğrudan adının da doğrulanmadığı görülen ve Alcatel Idol 6060S seri numarasıyla görüntülenen telefonun, beklenen sistem özellikleri ise daha önce raporlanmıştı. Daha önce yayınlanan raporlara göre telefonların Snapdragon 625 işlemci modellerine sahip olacağı, ek olarak 3 GB RAM bellek ile geleceği ve telefonların 12 MP değerinde 4K çekim yapabilen kameralara sahip olacağı açıklaması yapılmıştı. Bunun yanında telefonların ekranları içinse 5.7 inç 2K ekranlar kullanılacağı belirtilmişti.

Alcatel Idol 5s

FCC başvurusunda da benzer veriler elde eden telefonların Tek arka kamera ve dairesel bir parmak izi kullanımı yaptığı da görülüyor. Alcatel Idol 5s adı ile gelecek olan yeni serinin işletim sistemi alanında ise Android Nougat serisine sahip olacağı belirtilmişti. Alcatel Idol 5s serisinin tüm bu özelliklerle beraber ne zaman tanıtılacağı konusunda da henüz bir açıklama bulunmuyor.