01.10.2016 21:59

Android’e 3D Touch Özelliği Geliyor!

Android 7.1’e gelmesi beklenen yeni Launcher’a ait ilk görüntüler ortaya çıktı. iPhone’dan alışık olduğumuz 3D Touch özelliği sonunda Android’e de geliyor!

iPhone 6S ile hayatımıza girmiş olan 3D Touch özelliği sonunda Android’e de ekleniyor. Android 7.1 ile yeni Launcher geleceğini önceki haberlerimizde duyurup görüntü paylaşmıştık. Ama bu defa gelen haber daha farklı yönde. Android’den yeni gelen bilgilere göre yeni Launcher 3D Touch’a benzer bir özelliğe de sahip olacak. İşte Android’in yeni ve 3D Touch özelliğine sahip Launcher’i!

Android’e Yeni Launcher Geliyor!

android-yeni-launcher-3d-touch

Android Police’nin verdiği bilgilere göre Android’in 7.1 sürümü ile birlikte yeni Launcher gelecek. Ayrıca Android yazılımcısı olan Chris Lacy nasıl bir Launcher beklendiğini gösteren Action Launcher adında 3.parti bir uygulama hazırlamış. Yani telefonunuza Action Launcher programını kurarak yeni Android Launcher’inin nasıl bir görüntüye sahip olacağını görebilirsiniz. Aynı zamanda iOS’tan alışkın olduğumuz yeni güncelleme ile birlikte geleceği düşünülen 3D Touch özelliği de bu Action Launcher uygulamasında es geçilmemiş. Bakalım iPhone severler bu gelişmeye nasıl bir tepki verecek? Apple, Google’a karşı bir patent davası açacak mı? Tabii ki Android 7.1 yayınlanınca her şey daha kesinleşecek!