14.02.2016 11:45

Apple Bazı USB-C Kablolarını Değiştiriyor

Apple'dan küresel değişim programı. Apple, tasarım hatalı kabloları değiştireceğini duyurdu. Apple kullanıcıları bu kabloları ücretsiz olarak değiştirebilecek.

Apple, bugünden itibaren Haziran 2015 tarihinden önce 12 inçlik Retina MacBook ile birlikte verilen ya da ayrı olarak satılan USB-C kablolarını değiştirmek için küresel çapta bir program başlattı.

Hangi USB-C Kablolar Değişecek?

Apple’ın açıklamasına göre bütün kablolar yeniden değiştirilmeyecek. Sadece tasarım hatası nedeniyle MacBook’ların tamamen şarj olmasına izin vermeyen ya da aralıklarla şarj eden sınırlı sayıda USB-C kablo değişecek. Tasarım hatası olan kabloların üzerinde “Designed by Apple in California. Assembled in China” etikenin bulunduğu belirtiliyor. Yeniden tasarlanan kablolarda da aynı yazı bulunacak ancak farklı bir seri numarasına sahip olacak. MacBook’larla birlikte verilen ya da Apple Store’larda ayrı olarak satılan ve bu tasarım hatasını içeren tüm USB-C kablolar değişim kapsamına giriyor. Apple, sorundan etkilenen herkesin bu kabloyu ücretsiz olarak değiştirebileceğini duyurdu.

Retina MacBook alırken geçerli bir posta adresi veren müşterilerin kabloları kendilerine otomatik olarak gönderilecek. Diğer müşteriler ise yeni USB-C kablolarını alabilmek için Apple müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir ya da bölgelerinde bulunan yetkili Apple servisini ziyaret edebilirler.