22.10.2016 23:11

Asus, Yeni Chromebook için Çalışıyor Olabilir!

Asus'un yeni bir Chromebook modeli üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. İşte Asus'un üzerinde çalışmalar yaptığı iddia edilen Chromebook ile ilgili detaylar!

Bir kaynaktan gelen söylentilere göre ünlü teknoloji devi Asus yeni bir Chromebook için çalışmalar yürütüyor. Üstelik yine söylentilere göre bu yeni model, 870 dolar gibi yüksek bir fiyat etiketine de sahip olacak. Asus’un çalışma yürüttüğü iddia edilen yeni Chromebook için benzer bir çalışmayı aynı anda rakibi Samsung da yürütüyor olabilir.

Yeni Asus Chromebook Özellikleri Neler Olabilir?

Söylentilere göre C302CA koduna sahip olacak Asus’un yeni Chromebook modeli 360 derece dönebilen bir ekran ile piyasaya sürülecek. Chromebook’un 360 derece dönebilen ekranı, 12.5 inç boyutunda ve dokunmatik ekran özelliğine sahip bir ekran olacak. Ekranın çözünürlüğü ise Full HD yani 1920×1080 piksel olarak karşımıza çıkacak.

asus_chromebook_c302ca

Yeni Asus Chromebook modeli Intel Core m3-6730 işlemcisi, 8GB RAM’i ve 32GB’lık dahili hafızası ile birlikte gelecek. Dahili hafıza beklentilerin aksine SSD olmayacak. Yeni Chromebook’un çıkış tarihi ile ilgili ise bir sızıntı veya iddia bulunmuyor.

Asus’un bahsedilen özellikler ile geleceği iddia edilen Chromebook modeli ile ilgili henüz onaylanmış veya resmi ağızlardan yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Asus’un yeni bir Chromebook modeli üzerinde çalışıp çalışmadığının ilerleyen günlerde de takipçisi olacağız.