ASUS, oyun severler için özel olarak geliştirdiği Republic of Gamers (ROG) dizüstü bilgisayarları arasında yer alan GX800, G800, G752 ve Strix GL502’i, arttırılmış sanal gerçeklik deneyimi sunan yeni ekran kartlarıyla çok daha güçlü bir hale getirdi. Yüksek performans ve enerji verimliliği sağlayan, NVIDIA GeForce GTX 10-serisi, ekran kartlarındaki NVIDIA G-SYNC teknolojisiyle artık gecikme ve teklemeleri en aza düşürüyor. Oyun görsellerinde hızlı bir akış sağlayan ekran kartları, VR-Ready özelliğiyle oyuncuları sanal gerçekliğin derinliklerini keşfetmeye davet ediyor. Bağımsız araştırma şirketi GfK Group tarafından oluşturulan satış verilerine göre ASUS dizüstü oyun bilgisayarları yüzde 40 pazar payıyla satış tablolarının en üst sırasındaki yerini koruyor. Yeni nesil NVIDIA GeForce GTX 10-serisi ekran kartlarıyla yenilenen ROG serisinin bazı ürünlerinin Eylül ayında oyun severlerle buluşması bekleniyor.

Asus ROG GX800 Dünyanın ilk VR destekli dizüstü oyun bilgisayarı

En yeni NVIDIA GeForce GTX 1080’in 2-Way SLI özelliğine sahip, dünyanın ilk 18 inç gerçek 4K UHD dizüstü oyun bilgisayarı ROG GX800, oyun severler için masaüstünün gücünü diz üstüne taşıyor. ASUS ROG GX800, sahip olduğu özelliklerle ayrıntılı 4K UHD oyun deneyimi yaşatıyor. NVIDIA G-SYNC teknolojisine ve yeni nesil sanal gerçeklik gözlükleriyle tak-çalıştır uyumluluğuna sahip ROG GX800, oyun severlere tam anlamıyla sürükleyici bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatacağa benziyor. Her tuş için özel ayarlanabilir RGB LED aydınlatmasına sahip MechTAG (Mechanical Tactile Advanced Gaming) mekanik klavyesiyle ROG GX800, oyun keyfini zevkli bir hale getiriyor. ROG G800,  en yeni NVIDIA GeForce GTX 1080 ekran kartını, Intel K serisi işlemciler ve 64 GB’a kadar yükselebilen DRAM özellikleriyle destekliyor. ASUS ROG G800, oyunculara 4K UHD görselleri ve masaüstüne yakın benzersiz işlem performansıyla stabil bir overclock potansiyeli sunuyor. Arkadan aydınlatmalı tuşları, mekanik anahtarları sayesinde rahat kullanım sağlayan ve hızlı tepki veren MechTag klavyesiyle dikkat çeken ROG G800, yeni nesil sanal gerçeklik gözlükleriyle olan tak-çalıştır uyumluluğuyla da oyun severlere sürükleyici bir arttırılmış gerçeklik deneyimi vaat ediyor.

ROG G752VS ve G752VM

Önceki nesil ekran kartlarına göre yüzde 80 daha yüksek performans veren en yeni NVIDIA GeForce GTX 1070 ekran kartı,  6. nesil Intel Core i7 ‘Skylake işlemci ve 64GB’a kadar yükselebilen DDR4 RAM donanımlarıyla ASUS ROG G72VS kullanıcılara sunulacak.  Oyunculara görsellerden taviz vermeden üstün performans imkanı sunan bilgisayar, sistem hızını 4.0GHz’e kadar çıkarabilme yeteneğine sahip. Bu yeteneği sağlayan Overclock araç takımıyla ROG G752VS, 120Hz yenileme hızı ve 178 derecelik geniş izleme açılarıyla da görüntü dizaynındaki ezberleri temize çekiyor. En yeni NVIDIA GeForce GTX 1060 ekran kartı ve NVIDIA Pascal mimarisi üzerine kurulan ASUS ROG G752VM modeli, yeni nesil Intel Core i7 ‘Skylake işlemci ve 64GB’a kadar yükselebilen DDR4 RAM donanımlarından da güç alıyor. Ürün anti-ghosting ve 30 tuşlu rollover özelliklerine sahip klavyesiyle birlikte geliyor.

ROG Strix GL502VS ve GL502VM

6. Nesil Intel Core i7 quad-core işlemci ve NVIDIA GeForce GTX10 serisi ekran kartıyla ASUS ROG Strix GL502, hafifliği ve pratik tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek performans gerektiren oyunlar veya multitasking (çoklu işlev) için tercih edilebilecek ROG Strix GL502, oyunculara etkili ve güçlü bir performans sağlıyor. ROG Strix GL502, 15 inçlik paneli ve 178 derecelik geniş görüş açısı sayesinde, renk kaymasını en aza indirme özelliğiyle göz dolduruyor. GL502VS modeli NVIDIA GeForce GTX 1070 ekran kartı, GL502VM modeli ise NVIDIA GeForce GTX 1060 ekran kartıyla satışa sunuluyor.