14.06.2016 19:30

Çocuklar Tatilde Robot Yapacak!

Karnelerin alınmasıyla birlikte tatile girecek olan çocuklar için büyük fırsat. Bu yaz tatilinde çocuklar robot yapacak. Nasıl mı? İşte detaylar!

Artistanbul ve Makerhane Türkiye genelindeki üstün zekalı çocuklara yönelik eğitim bir yaz kampı hazırlıyor. İlk ve orta öğretim kurumları 17 Haziran itibariyle 3 aylık yaz tatiline başlayacaklar. Çocuklarının tatilini iyi değerlendirmelerini isteyen veliler için ise teknoloji dolu muhteşem bir yaz kampı var.

Makerhane Yaz Kampı

Makerhane yaz kampı konum itibariyle de İstanbul’un göbeğinde Kadıköy’de  tüm doğallığıyla yeşillikler arasında geniş alana sahip parkın hemen yanı başında kurulmuştur. Çocukların yaz tatillerini verimli ve eğlenceli geçirmek adına Makerhane robot tasarlayacakları güzel bir kamp sunuyor.

Keyifli ve eğlenceli öğretim ortamı ile programlamaya kolay başlangıç yapmak isteyen çocuklar için hazırlanan “Makerhane yaz kampı20 Haziran 2016 tarihinde başlıyor.

Artistanbul ve Makerhane ortaklığıyla hazırlanan bu yaz kampında verilmesi hedeflenen ilk eğitimler Makeblock Mbot ve Makey Makey ile çeşitli atölyeler de robot geliştirmeler yapılacak.

Geçtiğimiz yıl yapılan 45 parçadan oluşan robot , dünya geneline bakıldığı zaman yeni özellikler eklenebilen ve çok yaygın programlanabilen robotların başında gelmektedir.

Kampta verilen ikinci eğitim bölümü ise Makey Makey. Bu eğitimde ise bir bilgisayarın hemen hemen her şeyini ek bir klavye olarak algılayabilen eğlenceli bir eğitim bölümü çocuklarınızı bekliyor.

Makerhane yaz kampına kayıt yaptırmak istiyorsanız:

http://www.robotistan.com/mbot-atolyesi-20-21-22-haziran-2016