02.12.2016 18:54

Drone Kullanıcıları İçin Özel Mobil Uygulama Geliyor

Son zamanların büyük problemlerinden biri olan drone uçurmak artık oldukça kolaylaşacak. İşte karşınızda drone uçuşuna serbest noktaları gösteren uygulama!

İcat edildiğinden beri gündemden hiç düşmeyen minik uçan robotlar yani drone‘ların ismi her zaman olumlu haberlere karışmıyor. Uçuşa yasak bölgelerde yapılan drone uçuşları oldukça sorun yaratabiliyor. Havaalanları, devlet daireleri gibi önemli yerlerde yapılan uçuşlar ciddi rahatsızlık verebiliyor. Ama artık bu sorunu tarih edeceği düşünülen bir mobil yazılım geliştiriliyor! İşte karşınızda uçuşa elverişli noktaları gösteren drone uygulaması!

Drone Kullanmak Artık Daha Güvenli Olacak

ups-drone-tasimaciligi-kargo

İngiltere de Drone yüzünden yaşanan sıkıntılar önlenmek isteyen bir yazılımcı, drone uçurmaya elverişli noktaları gösteren bir mobil uygulama hazırladığını duyurdu. 3 Aralıkta iOS ve Android mağazalarına yüklenecek olan uygulama sayesinde en azından İngiltere semalarında Drone uçurmak oldukça güvenli hale gelecek. Uygulamanın şu anlık sadece İngiltere’de kullanılabileceğini söyleyen yazılımcı Mr.Bink, ilerleyen zamanlarda diğer ülkelere de destek verebileceklerini belirtti. Bakalım ülkemizde henüz çok yeni olan Drone modası bu uygulama desteğini alabilecek mi?