Twitter'ın yeni sahibi dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, Twitter'ı satın aldığından itibaren yağtığı güncellemelerle tepki alıyordıu. Ancak Musk'un dün yaptığı son güncelleme tüm dünyayı ayaklandırdı. Elon Musk Twitter'a getirdiği limit sayısı ile dün platformu adeta işlevsiz hale getirdi.

Twitter'ı satın alan Elon Musk, son güncellemesiyle sinir uçlarına dokundu. Günümüzde haberleşmenin yerini alan, sosyalleşmenin yerini alan Twitter'a limit sayısı getiren Elon Musk yaptığı bu güncellemenin hem kullanışsız, hem de sinir bozucu olması nedeniyle dün dünya genelinde büyük tepki aldı.

Elon Musk, Twitter kullanıcılarının günde en fazla 600 tweet okuyabileceğini duyurdu. Tüm dünyadan tepkiler gelmesi üzerine Musk bu seferde 800 tweet ile sabitledi. Musk açıklamasında, "Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet, Doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet, Yeni ve doğrulanmamış hesaplar günde 300 tweet görüntüleyebilecek." dedi. 

Karşınızda PlayStation Project Q Karşınızda PlayStation Project Q

Kullanıcıların isyan etmeis üzerine Musk yeni bir açıklama yaptı ve "Bu güncellemeyi sosyalleşin dünyaya karışın diye yaptık. Bana teşekkü edeceksiniz"  dedi. Musk'un bu ifadeleri tepkileri daha da arttırdı. 

Twitter kullanım limiti ne demek?

Twitter'da artık kullanıcılar önüne düşen tweet sayısını kullanım limitini aşması durumunda hiç bir işlem yapamaz tweet göremez. Kullanıcıların belli bir süre beklemesi gerekir.