19.02.2016 14:04

Samsung Galaxy Note 5 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi Geldi!

Samsung, Galaxy Note 5 için tüm cihazlara Android 6.0 Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladı. Peki Android 6.0 güncellemesi Galaxy Note 5 üzerinde nasıl bir etki ve performansa sahip?

Samsung‘un yaklaşık 5 ay önce çıkan amiral gemisi Galaxy Note 5 için bugün güncellemesi yavaş yavaş dağıtılmaya başladı. Android‘in geç ve yavaş güncelleme dağıtması nedeniyle Galaxy Note 5 de eleştiri aldı.

Galaxy Note 5, Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile beraber gelen özellikler arasında RAW formatında fotoğraf çekme, yenilenmiş güç tuşu menüsü, denklanşör hızı ayarlama, kilit ekran uygulama kısayollarını özelleştirme ile başlıca bu özellikler gözüküyor.

galaxy-note-5-update-marshmallow

Galaxy Note 5 Nasıl Güncellenir?

Galaxy Note 5‘inizi OTA üzerinden güncellemek isterseniz Ayarlar> Cihaz Hakkında> Yazılım Güncelleme üzerinden kontrol edip güncelleyebilirisiniz.

Galaxy Note 5 modelinin almaya başladığı güncellemeyi OTA ve Samsung Kies üzerinden yapabilirsiniz. Android  6.0 güncellemesi Google‘ın verdiği özelliklerin yanı sıra Samsung‘un günlerce duyurduğu reklam engelleme özelliğini sahip tarayıcıda eklendi.