28.06.2016 08:05

Google Earth Güncellendi!

Google’ın büyük projelerinden biri olan Google Earth güncellendi. İşte görsel iyileştirilmelerin yapıldığı yeni Google Earth güncellenmesi hakkındaki detaylar!

2005 yılında yayın hayatına başlayan Google Earth, 2013 yılında daha profesyonel hizmet vermek adına NASA yardımıyla uydu göndermişti. Landsat 7 adını verdikleri bu uydu 2013 yılından beri , dünyanın yasaklı bazı bölgeler hariç bütün bölgelerini fotoğraflayıp Google mühendislerine raporluyordu.

Son aldığımız haberlere göre Landsat 8 ile çalışmaya başlayan Google, NASA’dan aldığı destek sayesinde artık iki uydunun görüntülerini bir arada kullanabiliyor. Landstat 8 sayesinde Google Earth görselleri artık öncekinden 700 trilyon piksel daha kaliteli.

Google Earth’ün Güncellemeden Sonra Görsel Kalitesi Arttı!

Google Earth’den alınan fotoğraflar incelendiğinde görünüyor ki Landsat 7 ile çekilmiş fotoğraflara kıyasla Landsat 8 uydusu daha kaliteli iş çıkarıyor.

Landsat 7’den( üstte ) ve Landstat 8’den( altta ) elde edilen, gökdelenlerin ve beyzbol sahalarının bulunduğu New York’tan görüntüler:

landsat7 landsat8

Ayrıca Google Earth birçok bilim adamı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Google Earth’ün aldığı güncelleme sayesinde bu bilim adamları, ormansızlaşma ve kentsel gelişme üzerine yaptığı çalışmalarda daha doğru sonuçlara ulaşabilecekler.

Google Earth’ün yeni güncellemesinden sonra çekilen bazı fotoğraflar:
google-earth-guncelleme google-earth-guncelleme2 google-earth-guncelleme3

Peki bu güncelleme hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ? Artık kendi evimizi daha kolay bulabilecek miyiz? 🙂