12.11.2016 08:19

Google Pixel Sadece 60 Saniye İçerisinde Hacklendi!

Google’ın Pixel isimli akıllı telefonu Çin’de düzenlenen bir etkinlikte yalnızca 60 saniyede hacklendi! İşte Google’ın 1 dakikada hacklenen telefonu Pixel!

Geçtiğimiz günlerde Nexus’tan farklı olarak yeni bir telefon serisi hazırladığını duyurduğumuz ve ardından da çok kısa bir süre geçtikten sonra bu telefonları Pixel adıyla tanıtan Google, yazılım konusunda çuvallamış olabilir! Çin’de düzenlenen PwnFest isimli festivalde hacking kategorisinde yapılan bir yarışmada beyaz şapkalı hacklerlardan oluşan ve kendilerine 360 Alpha Team adını veren bir grup Google Pixel’i saniyeler içerisinde hacklemeyi başardı! Bu olayın ardından akıllara gelen soru tabi ki Google Pixel güvenilir bir telefon mu? Oldu!

Büyük Heyecanla Tanıtılan Google Pixel’in Özellikleri Hacklenmesini Engellemeye Yetmedi

google-pixel

iPhone 7 ile kıyaslanan ve birkaç özelliği de Apple’ın en yeni telefonu olan iPhone 7 Plus’tan iyi olduğu düşünülen Google Pixel hacklenmesi sevenleri tarafından hayal kırıklığı olarak karşılandı. Çok geçmeden Pixel telefonların satışının çok iyi gittiğini stok konusunda büyük sorunlar yaşandığını duyurmuştuk. Bu hack olayından sonra satışların biraz olsun durulacağı düşünülüyor. Peki nasıl oluyor da bir grup hacker en son teknoloji ile hazırlanmış bir telefonu saniyeler içinde hackleyebiliyor? İşte bu sorunun cevabını bazı kesimler hack grubunun Google Play Store’a yerleştirdikleri exploit ile açıklarken bazı kesimler ise telefonun yazılımsal eksiklikleri ile açıkladı.