10.07.2017 22:31

iOS 11 Beta 3 Sürümü Yenilikleri

iOS 11 Beta 3 sürümü için ortaya çıkan yenilikler neler? iOS 11 Beta 3 sürümü nasıl değişiklikler getiriyor? İşte tüm detaylarıyla yeni beta sürümü!

Apple, iOS 11 geliştirmelerine devam ediyor. Son olarak yeni işletim sisteminin public beta sürümleri yayınlandı. Yeni işletim sisteminin beta sürümü olarak gösterilen iOS 11 public beta 1 sürümünden sonra, son seri işletim sisteminin gelişim sürecinin hızlanacağı da belirtiliyordu. Beklenen de oldu ve herkese açık sürümün hemen arkasından iOS 11 Beta 3 sürümü yayınlandı. Apple’ın geliştiriciler için yayınladığı iOS 11 Beta 3 geliştirici sürümüyle beraber işletim sisteminin bazı yenilikler aldığını da belirtelim. Küçük iyileştirmeler olsa da dikkat çeken yeniliklerin neler olduğuna daha detaylı olarak bakmak gerekiyor.

iOS 11 Beta 3 Tüm Yenilikler

Bu sürümü yüklemek için geliştirici hesabınızın olması gerektiğini hatırlatarak yeni sürümün detaylarına geçiş yapalım.

  • iPad için yukarı doğru kaydırma hareketiyle uygulamaların çoklu görevden kaldırılabilmesi mümkün hale geldi. Beta 1 ve Beta 2 sürümüyle gelen “x” tuşu yukarı kaydırma sistemiyle değiştirildi.
  • Bildirimler değiştirildi. Artık sola doğru çektiğinizde tüm bildirimler gösterilebiliyor.
  • Kontrol merkezinde kamera uygulaması için yeni bir 3D arayüzü yayınlandı.
  • Sürükle bırak geliştirildi
  • Uygulamalar kimlik doğrulama sisteminde değişiklikler yapıldı. Artık güncellemelerden sonra uygulamalara giriş bilgilerinizi her seferinde yeniden girmek gerekmeyecek.
  • Bunun dışında genel performans iyileştirmeleri ve sistemsel düzenlemelerin yapıldığını da ekleyelim.

iOS 11 Beta 3 sürümü çok ufak değişiklikler sunuyor. Şu an geliştirici sürümü olsa da çok kısa bir süre içerisinde herkese açık sürümü yayınlanacağını da belirtelim.