16.01.2016 19:11

iTunes Radio Apple Music’e Katılıyor!

Radyo istasyonu oluşturmayı yarayan iTunes Radio, Apple Music'e katılacak. Peki iTunes Radio ne zaman Apple Music'e katılacak? İşte iTunes Radio'nun detaylarI!

Haziran 2013’te Apple, iTunes Radio‘yu kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. iTunes Radio‘nun en belirgin özellikleri arasında ise kendi radyo istasyonumuzu kurmamız ve beğendiğimiz şarkıları satın alabilmemiz yer alıyordu. Apple, ayrıca bu radyo hizmetini ücretsiz sunuyordu. Ancak iTunes Radio Apple Music‘e katıldığı zaman abone olmamız gerekecek çünkü artık iTunes Radio, Apple Music‘in bir parçası haline gelecek. Ancak bu ücretsiz radyo istasyonunun olmadığı anlamına da gelmiyor. Beats 1 ve Apple’ın 24/7 radyo istasyonunu dinlemek, Apple Music uygulaması içerisinde iOS ve Android kullanıcıları için ücretsiz olacak.

apple music

İşte iTunes Radio’nun Apple Music’e Katılma Tarihi!

Beklentilerin aksine henüz Apple Music‘i ülkemizde kullanıma sunmayan Apple, 28 Ocak tarihinde iTunes Radio‘yu Apple Music ile birleştirecek. 28 Ocak itibari ile iTunes Radio‘yu kullanmak ve dinlemek için Apple Music abonesi olmanız gerektiğini de belirtelim.

Bakalım iTunes Radio‘nun, Apple‘ın yeni gözde servislerinden biri olan Apple Music ile birleşmesi ne gibi sonuçları ortaya çıkaracak. Hep beraber bu süreci deneyimleyip gözleyeceğiz.