11.07.2016 20:40

Line Halka Arz Edilecek!

Japon mesajlaşma uygulaması olan Line, değerine değer katmak için bu hafta halka arz edilecek. İşte Line’ın halka arzı hakkındaki tüm detaylar!

Görüntülü ve sesli görüşmenin yapılabildiği uygulamalardan biri olan Line, büyümeye devam edebilmek için hisselerini halka sunmaya başlayacak. Line’ın halka sunulmasıyla birlikte değerinin 1.3 milyar dolara kadar yükseleceği düşünülüyor.

Line Büyümeye Devam Ediyor!

Line yöneticileri, büyüme için öncelikli pazar olarak Japonya pazarını seçtiklerini belirtirken halka arzın büyümeye devam edebilmek için tercih edildiğini söylediler. Borsa takipçileri ise, Line’ın halka arzının 2016 yılının en büyük arzı olacağını düşündüklerini söyledi.

Çıkışı 2011 yılında yapılan mesajlaşma uygulaması Line, gelir kaynağının büyük bir kısmını uygulama içinden satışının gerçekleştirdiği hareketli emojilerden sağladığı düşünülüyor.

Line’ın kurucu şirketi Naver’in, 2014 yılında 200 milyon dolar geliri sadece çıkartmalarının satışının yapıldığı “Stamp Shop” olarak adlandırılan online mağazasından elde ettiği söyleniyor.

52 ülkede birden kullanılan Line uygulaması, çoğu ülkenin mobil marketlerinde üst sıralarda bulunuyor. Line uygulamasının iOS,Android,Windows Phone ve BlackBerry platformlarının hepsine uygun sürümleri bulunmakta.

line-halka-arz-edilecek2

Line, Türkiye pazarına, yakışıklılığı ile ünlü olan erkek oyuncuları tercih ederek girmişti.

Şu anda aylık kullanıcı sayılarının 230 milyonu geçtiği bilinen Line uygulaması, ülkemizde de birçok kullanıcı tarafından özellikle videolu görüşme yapmak amacıyla kullanılıyor.