14.11.2016 16:45

Microsoft, Visual Studio’yu Mac’e Getiriyor!

Microsoft kendi platformu için kullanılan kodlama programı Visual Studio’yu Mac bilgisayarlara getireceğini duyurdu. İşte Microsoft’un Visual Studio atağı!

Microsoft, kendi yazılımlarını diğer platformlar ile paylaşmaya devam ediyor. Daha önce mobil yazılımlarını Microsoft tabanlı telefonlara çıkarmadan önce Android ve iOS’a çıkaran Microsoft şimdi de kodlama programı olan Visual Studio’yu Mac’e getiriyor!

Microsoft’tan Visual Studio Atağı

visual-studio-mac-

Microsoft, Mac ve iOS geliştiricilerin kendi platformlarına daha yazılım üretebilmesi için Visual Studio’yu Mac’e getirmeye karar verdi. Xamarin Studio isminde gelecek olan Visual Studio tabanlı yazılım programı sayesinde iOS ve Mac ile ilgilenen yazılımcıların işi artık daha da kolaylaşacak.

Aynısını Daha Önce Linux da Yapmıştı

Aslında bu tip haberler bu aralar artmaya başladı desek yalan olmaz. Çünkü daha önce de Linux kendine has olan Bash isimli programını Windows destekli hale getirmişti. Bunun üzerine “geliştiriciler için çok iyi bir gelişme” şeklinde açıklama yapan Scott Hanselman bu defa da kendilerinin başka bir platforma destek vereceklerini duyurmuş oldu. Bakalım işletim sistemleri arasında esen bu dostluk rüzgarları daha ne kadar uzun süre devam edecek? Yoksa tüm bu olanlar fırtına öncesi sessizlik mi?