Dünyanın en popüler arama motoru Google geçtiğimiz günlerde attığı duyuru tweeti ile kullanıcılarında panikn yarattı. Google'un Gmail için attığı veda tweeti kısa çaplı bir kalp krizine neden oldu.

Arama motoru Google sosyal medyayı aktif kullanan teknoloji devi hesaplardan biri. Google, sosyal meyda iletişiminde kullanıcılarla samimi bir dil kullanmayı tercih ediyor. Ancak o samimi dil son tweette kısa çaplı bir panik yarrattı. 

Karşınızda PlayStation Project Q Karşınızda PlayStation Project Q

Google'un tüm dünyada en çok kullanılan ürünlerden Gmail hem iş dünyasında hem de kişisel dünyada kimliğimiz kadar önemli artık. Hatta artık kimliğimizden daha çok bilgiye sahip. Her şeyin Gmail üzerinden döndüğü günlerde Google attığı tweet ile bir anlık bir panik yarattı.

Google Türkiye Twitter hesabı geçtiğimiz günlerde "Güle güle Gmail, hoşça kal Takvim, hoş geldin Haritalar." tweeti atarak neye uğradığımızı şaşırttı. Google'un bu tweeti kısa sürede binlerce kişi tarafından alıntı ve yoruma maruz kaldı. Kullanıcılar bir anlığına Google'un Gmail'i kapattığını sandı ve "Bu nasıl tweet bir an dalgınlıkla Gmail kapatıldı sandım", "Tweeti anlamam bir kaç saniyemi anladı kalbime inanıyordu" yorumları yapıldı.

Google bayram tatilini tarif etmek için "Hoşçakal Gmail, merhaba Haritalar" tweeti kısa sürede korku etkileşimine maruz kaldı.