30.11.2016 08:40

Nexus İçin Android 7.1 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Nexus için Android 7.1 güncellemesi tarihi belli oldu. 650 MB boyuta sahip olan güncelleme Nexus için Android 7.1 desteğini en iyi şekilde sunacak.

Nexus-icin-android-7.1-guncelleme-tarihi-belli-oldu

Uzun zamandır beklenen Nexus güncellemesi nihayet yayımlanmaya başlanıyor. Net tarihi belli olan güncellemenin 650 MB boyutunda olacağı planlanıyor. Başlarda 7.0 olarak yayımlanan Android Nougat işletim sistemi, olası sorun çözümleri ve uyumluluk hataları ile ilgili olarak yeni bir güncelleme yayımlamıştı. Android 7.1 Nougat olarak yayımlanan bu güncelleme ile söz konusu hataların hepsi çözüldü. Güncelleme alacak olan Nexus cihazları, ortalama 2 hafta bekleyebilirler.

Nexus 7.0 Güncellemesi İçin Net Tarih!

Aralık ayının ilk haftasında başlayacak olan dağıtımlar, 5 Aralık 2016 tarihinde start verecek. Nexus 6P cihazı bu güncellemeyi 5 Aralık tarihinden itibaren alacak. Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player ve Pixel C cihazları ise 5 Aralık tarihini takip eden tarihlerde güncellemeye sahip olacaklar. Öncelikle Avustralya üzerinde başlayacak olan güncelleme dağıtımı, ülkemize de kısa süre içerisinde ulaşacak.

Güncel Google Piksel ve Piksel XL Zaten Var!

Google Piksel ve Piksel XL hali hazırda zaten Android 7.0 işletim sistemine sahip. Lakin, yeni yamalar ile birlikte Android Nougat işletim sistemi tekrar dağıtıma başladığı için, bu cihazlar da güncel yamadan nasibini alacak. Aralık ayının ilk haftasından itibaren, güncellemelerin geldiğini görebilirsiniz. Şayet telefonunuza ulaşmaz ise, manuel güncelleme kontrolü yapmanızda fayda var.