13.12.2016 22:00

Nokia ve Android Buluşması Başlıyor, Efsane Geri Dönüyor!

Telefon üretici sektörünün efsanevi lideri Nokia, akıllı telefon üretimi yapmaya hazırlanıyor. İşte Nokia ve Android buluşması, efsane geri dönüyor!

Telefon üretici sektörünün efsanevi lideri Nokia büyük bir yatırım ile akıllı telefon üretimi yapmaya hazırlanıyor, sektöre farklı bir heyecan katmaya hazırlanıyor. Nokia’ya yakınlığı ili bilinen Nokiapoweruser’in yayınladığı haberlere göre D1C ismi ile 2 farklı modeli pazara sunacak olan Nokia, bu modelinde orta seviye kullanıcıya hitap edecek. İlk modeli 5 inç ekran olarak ve 2 GB RAM’e sahip olacak ve 150 dolarlık başarılı bir fiyat etiketine sahip olacak. İkinci modelde ise 5,5 inç ekran kullanacak olan Nokia, 3 GB RAM’i de bu seride entegre edecek ve fiyatı 200 dolar olarak sunumunu yapacak. Diğer yandan Nokia her iki modelde de Qualcomm Snapdragon 430 işlemci tercihinde bulundu.

nokia-d1c-2

NOKİA’NİN ANDROİD İLE BULUŞMASI: D1C 2017 ŞUBAT’TA TÜRKİYE’DE!

Nokia’nın D1C modeli tüm dünyada merakla beklenirken, ürünün 2017 yılının ilk çeyreği ile birlikte pazara girmesi beklenirken, Türkiye’ye ise Şubat ayında geleceği öngörülüyor. Mobil Dünya Kongresinde de iş sektörlerinin temsilcilerinin karşısına çıkacak olan Nokia D1C’nin sürpriz şekilde satış grafiklerini en üst düzeyde tutması bekleniliyor.