Nvidia'nın yeni oyun odaklı tableti olan Nvidia Shield K1, Android 6.0 Marshmallow güncellemesini almaya başladı. Nvidia, Shield K1 tableti ile mobil oyunculardan büyük beğeni toplamayı başarmıştı. Nvidia, 2016'nın sonuna doğru Shield K1 tableti için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini vereceğinin sözünü de kullanıcılara vermişti.

Nvidia Shield K1 tabletinin özelliklerini hatırlayacak olursak, 1920x1200px çözünürlüğünde 8 inçlik Full HD IPS ekrana, 2.2 Ghz lik hıza erişebilen Tegra K1 işlemciye, 2 GB RAM'a ve 192 çekirdekli Kepler GPU'lu grafik gücüne sahipti.

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi İle Gelen Özellikler!

Nvidia Shield K1 Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile gelen özellikler, Doze Modu, Google Now On Tap, uygulama Yedekleme (artık uygulamaların ayarları da yedeklenebilecek), Birleştirilebilir Hafıza, İzinleri Daha İyi Yönetme ve Daha Hızlı Metin Seçimi şeklinde olacak. Ayrıca Tegra K1 chipset sayesinde, yeni özelliklere kavuşmuş bir kamera uygulaması karşımıza çıkacak. Güncelleştirmenin aynı zamanda daha fazla optimizasyonla birlikte geleceğini belirtelim.