12.07.2016 08:30

Pokemon Go’nun Başarısının Sırrı Ortaya Çıktı!

Pokemon Go oyunu çıktığından beri kimsenin dilinden düşmüyor. Peki Pokemon Go’nun bu başarıdaki sırrı ne? İşte Pokemon Go CEO'sundan gelen açıklama!

Pokemon Go, çıktığından beri yüz binlerce insan telefonuna oyunu indirip, kurdu.

Hatta Pokemon Go ülkemizde henüz mobil marketlere girmemiş olmasına rağmen yinede binlerce insanın telefonundaki yeri kaptı.

Peki nasıl oldu da bir yalnızca bir video oyunu olan Pokemon Go, bu kadar fazla ses getirebildi? Görsel tasarımı mı, yazılımı mı yoksa bu ikisinin bir arada bulunması mı bu başarıyı getirdi?

Herkes bu soruların cevabını ararken Pokemon Go oyununun bağlı olduğu Niantic firmasının CEO’sundan açıklamalar geldi.

Pokemon Go Nasıl Bu Kadar Başarılı Olabildi?

Niantic firmasının CEO’su John Hanke, yaptığı açıklamalarda Pokemon Go’nun diğer video oyunlarından çok farklı noktaları bulunduğunu belirtti. Pokemon Go’nun insanları dışarıya çıkmaya teşvik ettiğini diğer oyunlardan özellikle bu konuda çok büyük farklılık koyduğunu belirten CEO, insanların oyunu oynamak için aktif hayata katıldıklarını bu sayede çağımızın büyük sıkıntısı olan hareketsizliğin bir nebze önüne geçildiğini öne sürdü.

pokemon-basarisinin-sirri3

Ayrıca Pokemon Go sayesinde sosyal ilişkilerin iyileştiğini de belirten CEO, kazanılan başarıda bunların payının büyük olduğunu belirtti.

Eski Pokemon hayranları bilir ki Pokemon oyunu ilk çıktığından beri Game-Boylarda bile sosyal etkileşimleri öne çıkarmayı hedefleyen bir oyundu. Bu nedenle CEO’nun yaptığı açıklamaların abartı değil gerçek yorumlar olduğunu hissedebiliyoruz.

pokemon-basarisinin-sirri2

Ayrıca bir dönem gerçekleşen bazı olaylardan ötürü ülkemizde animesinin yayınlanması yasaklanan Pokemon, ülkemizde de şimdiden belli bir başarı sağladı. Ülkemizde de mobil marketlere henüz girmemesine rağmen ciddi bir kitle Pokemon Go oynamakta.

Peki Sizce Pokemon Go, Ülkemizde Nasıl Bu Kadar Kendini Duyurabildi?