07.07.2016 22:17

Samsung UFS Kartlarını Duyurdu

Samsung UFS kartlarını tanıttı. UFS kartlar MicroSD kartlardan 5 kat daha hızlı veri alışverişi yapabilecek olup piyasaya 32, 64, 128 ve 256 GB olarak çıkacak.

Samsung Teknoloji devi akıllı telefon pazarında satışlarını her geçen gün artırmaya devam ederken bu sefer de MicroSD kartların önüne geçmeye çalışmaya başladı. Neredeyse her ay birkaç tane telefon tanıtımı yapan Samsung pazarda birinci sırada yer alırken MicroSD kartları da tarihe karıştırarak bu pazarda da rekor satış yapmayı hedefliyor. Samsung UFS adını verdiği yeni kartları tanıttı. Peki bu kartlarda ne gibi özellikler olacak? kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlanacak?

UFS Kart Özellikleri

UFS kartları MicroSD kart gibi telefonlarda dahili hafızanın yetmediği zamanlarda kullanılabilecek. UFS kartlar piyasaya 32, 64, 128 ve 256 GB‘lik modelleri ile çıkartılması bekleniyor. Peki bu kartlar ile MicroSD kartların ne gibi farkları olacak? aslında iki kartta aynı özelliği yapıyor fakat UFS kartlar MicroSD kartlara göre 5 kat daha hızlı transfer gerçekleştirebilecek. Samsung’un yaptığı duyuruya göre UFS kartlar saniyede 530 MB‘lik veri transferini yapabilecek. Veri alışverişi konusunda MicroSD karttan kat ve kat daha önde olan UFS kartları Samsung’un son model üretilecek olan telefonlarında kullanılması bekleniyor. Eğer pazarda büyük rağbet görürse MicroSD kartlar tarihe karışacak.

Kategoriler: Teknoloji Haberleri