04.10.2016 23:30

Siri’ye Ciddi Bir Rakip Geliyor: Google Asistan!

Google’ın bugün resmi olarak tanıtımını yaptığı kişisel asistan olan Google Asistan, Siri’nin pabucunu dama atacağa benziyor! İşte karşınızda Google Asistan!

Siri hayatımıza girdiğinden beri, özellikle Türkçe olarak hizmet vermeye başladığından beri çok şey değişti. Önce küfür ederek karşıladığımız ( aslında misafirperver insanızdır niye böyle oldu ki 😀 ) Siri, daha sonraları alışmamızla birlikte hayatımızı kolaylaştıralı çok uzun süre geçmemişken Google yeni etkinliği ile kendi Sirisini yani Google Asistan’ı tanıttı! Üstelik Google Asistan’ı Siri’den ayıran farklı özellikleri de var! İşte Google’ın Sirisi; Google Asistan!

Google Kendi Sirisini Tanıttı; Karşınızda Kendi Kendine Öğrenebilen Google Asistan!

Google’ın Pixel adlı telefonunu tanıttığı etkinlikte tanıtılan yeniliklerden bir diğeri de Google Asistan idi. Siri-Killer olarak adlandıran yani Siri’nin sonunu getireceği düşünülen kişisel asistan yazılımı özellikleri ile merak toplamayı başardı. Peki Google Asistan’ı, Siri’nin bir adım önüne geçirebilecek özellikleri neler? Bu özelliklerden en büyüğü tabii ki Google Asistan’ın kendi kendine öğrenebilen bir kişisel asistan yazılımı olması! Google Asistan’ın ayrıca Siri’den daha zeki olacağı düşünülüyor. Çünkü -Mustafa Kemal Atatürk kaç yılında doğdu? Gibi bir soru sorduktan ve yanıt aldıktan sonra -kaç yılında doğdu? Sorusunu sorduğumuzda halen aynı kişiden bahsettiğimizi anlayabiliyor!