En İyi iPhone Serisi Seçildi En İyi iPhone Serisi Seçildi
Sony Xperia Pro-I II kamera detayları internete sızdırıldı. İşte, markanın merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu ile ilgili son detaylar!

SONY XPERIA PRO-I II KAMERASI İLE ÇOK İDDİALI

Sony Xperia Pro I II, iki adet bir inçlik sensörle gelecek. Şirket, geçtiğimiz günlerde amiral gemisi Xperia 1 IV'ün halefi olarak Xperia 1 V akıllı telefonunu küresel pazara tanıttı. Bu yeni cihaz, gelişmiş kamera özellikleri için en yeni Exmor T yığma sensörleri içeriyor. Ayrıca, şirket yeni cihazı için lansman hazırlığı yapmaya başladı. Sumahodigest adlı kaynak, yeni cihazın görüntülerini internette paylaştı. Bu görseller, iki önemli kameranın varlığını ortaya koyuyor. Cihazın iki adet 1.0 inçlik sensörle donatıldığını gözler önüne seriyor. Cihazın selefi yalnızca ana kamerada tek bir sensöre sahipti. <yoastmark class= Sony, "çift katmanlı transistör yığılmış piksel sensörü" yeni telefonunda kullanacağını daha önce açıklamıştı. Bu, Sony'nin kısa bir süre önce Xperia 1 V akıllı telefonda kullanıma sunduğu ve Exmor T yığılmış sensör olarak adlandırdığı teknolojinin aynısı olacak. Xperia Pro-I I’de tek bir sensöre yer verilmişken, selefinde iki adet 1 inçlik T sensör tipine yer verilecek.

İLGİLİ HABER: Samsung Galaxy F54 İncelemesi: Kamera Konusunda Sınıfının En İyisi

Sony, fotodiyodu ve transistörü ayırdı. Daha sonra, bunları birlikte istiflenmiş ayrı katmanlara yerleştirdi. Böylece, benzersiz bir yaklaşım uyguladı. Bu yenilikçi tasarım sayesinde biz de, daha iyi ışık yakalayacak ve daha az gürültü duyacağız. Zaten, Sony de yeni kamera sensörünün, önceki modele kıyasla düşük ışık koşullarında iki kat daha fazla performans sağlayabileceğini iddia ediyor.