22.06.2017 19:35

Sony Xperia X ve X Compact Güncelleme Müjdesi Geldi

Sony Xperia X ve X Compact Android güncellemesi alıyor. Sony Xperia X ve X Compact kullanıcıları için yeni Android sürümü ne zaman geliyor? İşte detaylar.

Sony, akıllı telefonlarını çok sık güncellemeye başladı. Marka daha önce söz verdiği gibi Xperia serilerine bir bir yeni Android güncellemeleri yayınlamaya başladı. 1 haftalık bir süreçte birçok modeline yeni Android sürümlerini getiren teknoloji devi, şimdi ise Sony Xperia X ve X Compact modelleri için güncelleme müjdesi verdi. Yapılan Sony Xperia X ve X Compact açıklaması sonrasında her iki seriye de Android 7.1.1 güncellemesi geleceği bilgisi verildi.

Sony Xperia X ve X Compact Güncellemesi Geliyor

Sony Xperia X ve X Compact serileri için yayınlanacak olan yeni güncellemeyle beraber akıllı telefonlara Android 7.1.1 serisi dahil edilecek. Yeni güncellemeyle beraber Sony Xperia X ve X Compact serisine ayrıca Android Haziran ayı güvenlik güncellemeleri de eklendi. Yeni seri işletim sisteminin daha ne gibi ayrıcalıklar getireceği konusunda ise henüz bir bilgi verilmedi.

Xperia X ve X Compact Android 7.1.1

Sürüm notlarının açıklanmasının hemen ardından Sony Xperia X ve X Compact güncellemesiyle beraber akıllı telefonlara ne gibi özelliklerin geleceği de kesinlik kazanacak. Android Nougat 7.1.1 güncellemesinin şu an için iki model içinde dağıtılmaya devam ettiğini belirtelim. Şimdiden ilgi odağı haline gelen konu ise yeni güncellemeden sonra başka hangi modeller için güncelleme yayınlanacağı. Henüz bilgi yok fakat Sony, Google programına katıldıktan sonra güncellemelerine tüm hızıyla devam edecek gibi gözüküyor. Haliyle diğer seriler içinde güncelleme müjdeleri gelebilir.