Spotify müzik dinleme özelliğini geliştiriyor. Dünyaca ünlü müzik dinleme platformu artık şarkıların klibini de yayınlamak istiyor. Yeni gelen özellikler YouTube'da paylaşılan klipler artık Spotify'da da izlenebilecek.

iPhone 15 fiyatları belli oldu! Araba ve ev fiyatı yerine iPhone alabilirsiniz! iPhone 15 fiyatları belli oldu! Araba ve ev fiyatı yerine iPhone alabilirsiniz!

Spotify, kısa bir süre önce TikTok'a benzer şekilde kısa videoları kullanıcılarına sunmuştu. Spotify şimdi ise şarkı kliplerini yayınlamak için harekete geçti. Spotify bu özelliği YouTube Premium üyelerine özel Youtube Music platformuna birebir benzeyecek. Youtube Music'de kullanıcılar ister şarkıları klipsiz ister klipli şekilde dinleyebiliyor hatta isterlerse platform üzerinden şarkı sözlerini de açabiliyorlar.

YOUTUBE MUSİC ÖRNEK ALINDI

Yayıncı kullanışlarla görüşmeler yapan Spotify, görüşmelerin olumlu sonlanması halinde Youtube Music'e birebir benzeyecek gibi görünüyor. Şimdilik çalışmalara Tiktok tarzı kısa dikey videolarla başlayan Spotify harekete geçti. Spotify şimdi yeni gelecek özellikle Youtube Music ile birebir aynı mı olacak merak konusu oldu. Şimdilik görünen o ki platform bariz şekilde Youtube Music'i örnek almış. YouTube Music'in pek çok kişi tarafından bilinmemesi de Spotify için artı bir avantaj olacak gibi görünüyor.