25.08.2016 18:26

Tesla Dünyanın En Hızlı Arabasını Duyurdu!

Tesla, dünyanın en hızlı aracının Model S olduğunu duyurdu. Tesla marka Model S adlı ultra lüks araç, 2.5 saniyede 60 mph hıza ulaşabiliyor.

Tesla, son zamanlarda karıştığı kazalarla ve hayal kırıklıklarıyla medyada adından söz ettiriyordu. Büyük ölümcül bir kazaya karışan Tesla marka otomobillerden sonra 2 adet Tesla marka araç hackerlar tarafından çalınmıştı. Çıkan bunca iç karartıcı olaydan sonra piyasada Tesla‘ya karşı ufak da olsa bir ön yargı oluşsa da Tesla ne yapıp ne ediyor kullanıcılarını etkilemenin bir yolunu buluyor. Tesla son olarak piyasaya sürmüş olduğu Tesla Model S adlı aracının dünyanın en hızlı otomobili olduğunu duyurdu.

Dünyanın En Hızlı Otomobili: Tesla Model S

Tesla Model S adlı ultra lüks araç, 2.5 saniyede 60 mph hıza ulaşarak dünya rekorunu kırdı. Otomobil dünyanın en hızlı araçlarını üreten Ferrari ve Porsche’u geride bırakarak kırılması güç bir rekora imza attı. Tesla‘nın hakkında son zamanlarda medyada çok iç açıcı haberler yer almasa da bu haberle kullanıcılarının kalbini yeniden fethedeceğe benziyor. Tesla marka ultra lüks araçların fiyatları yaklaşık 134 bin Amerikan dolarından başlıyor.