24.08.2016 10:28

Tesla Model X Avustralya’da da Satışa Çıktı

Tesla'nın ailelere özel hazırladığı Model X şimdi de Avustralya'ya geldi. Model S'ten farklı olarak, Tesla Model X geniş bir araç ve aynı zamanda da hızlı.

Tesla’nın aile SUV aracı Model X nihayet Avustralya’da da satışa çıktı ve elektrikli araç üreticisi firma, resmi olarak Model X‘i bugün sundu.

Tesla Model X Tam Bir Aile Aracı

Bilindiği gibi Tesla’nın Model X aracı, Model S’e göre daha aile dostu bir araç. Model S sportif yönüyle dikkat çekse de, Model X’de yedi yetişkin aynı anda oturabiliyor ve çocuklar için de dört tane koltuk eki mevcut. Tesla’nın Avustralya’daki iletişim yöneticisi Heath Walker da bazı açıklamalar yaptı ve Model X ile geniş aileleri hedef aldıklarını dile getirdi.

Model X‘in, Model S’ten müşteri çalmayacağını dile getiren, iki aracın da farklı kitlelere hitap ettiğini dile getiren Heath Walker, lüks SUV araçlarının giderek popülerleştiğini ve Avustralya’ya da bu yüzden geldiklerini aktardı.

Tesla Model X‘in üst seviye hali P100D, Ludictrous modunda 0’dan 100 kilometreye sadece 3.1 saniye içinde çıkabiliyor. Araçların fiyatları ise modellerine göre 120 bin ile 200 bin Avustralya doları arasında değişiklik gösterecek.