Twitter'da karkater sınırı sınırsız şekilde uzarken yeni gelen güncellenmeyle tamamen haber sitesine dönüşmüş olacak. Twitter geçtiğimiz günlerde Blue aboneleri için tweet'lerindeki karakter sınırını yükselttiğini açıklamıştı. Twitter'da 10 bin olan karkater sınırı, 25 bine yükseltilmişti. Bu karakter sayısındaki yenilikle Twitter'da adeta roman yazmak olabilir bir özellik olmuştu. 

HABER SİTELERİ YOK OLACAK!

Son dönemde artık habere ulaşım, haber verme ve alma gündemi Twitter'dan sağlanmaya başlanmıştı. Hem kullanıcılar anlık yaşadıkları olayları kendileri paylaşarak kısa sürede milyonlara ulaştırma şansı, hem de taraflı tarafsız ayrımının kendizine kaldığı haber hesapları ve kısa özetlerle habere ulaşma çok kolay olmuştu. Bu sayede zaten basılıdan inernet sitelerine dönüşen habercilik anlayışı artık tamamen Twitter'a kaymıştı. Twitter'a gelen son yenilikle haber sitelerinin yerini Twitter alacak!

Twitter Blue, karakter sınırını yükselterek makale tarzında uzun tweet atmayı sağlayan özellikle artık haber siteleriene gerek kalmayacak. 

Twitter karakter sınıdını önce 280’den 4000’e daha sonra 10 bine çıkarmıştı. Son açıklamayla Twitter karakter sayısını kitap yazılabilir hale getirerek 25 bin karaktere çıkardığını açıkladı. Bu sayede artık paragraflarca tweetlerle  ister kitap, ister haber sitesi kıvamında yazı yazabilirsiniz. 

ChatGPT artık Android'e geldi! ChatGPT artık Android'e geldi!