30.10.2016 22:55

Uber Sürücüsüz Otomobil İddiası ile Gündem Oldu

Sürücüsüz araç çalışamları bilinen Uber, şimdilerde yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Uber'in sunduğu yeni teknoloji sürücüsüz araçları bile unutturacak.

Teknoloji dünyasının yeni temsilcilerinden biri haline gelmeye başlayan ünlü araç paylaşım servisi Uber, son günlerde daha çok sürücüsüz araç teknolojileri ile gündeme gelmeye başladı. Dev teknoloji firmaları ile yapılan anlaşmalar sonrasında artık yeni sürücüsüz otomobillerinin denemelerine başlayan Uber, sadece bununla sınırlı kalmadı. Bunun dışında artık sürücüsüz otomobillerin yanında sürücüsüz kamyonlar ve geçtiğimiz günlerde de sürücüsüz tırların denemesine başlandı. Sadece yolcu taşıma konusunda değil son denemelerde sürücüsüz tırlarla beraber yük taşıma konusunda da yeni teknolojilere geçmeye başlayan firmanın bundan sonraki planları da ortaya çıktı.

Uber Uçan Araba Üzerinde Çalışmaya Başladı

Açıklanan son planlara göre firmanın hedefi çok daha büyük. Sadece sürücüsüz araç teknolojisi üzerinde çalışma yapmadığını açıklayan Uber, bunun dışında gelecek 10 yıl için uçan araba teknolojisi konusunda çalıştığını da ortaya koydu. Yapılan açıklama ile beraber bilimkurgu filmlerinin vazgeçilmezleri olarak gösterilen uçan arabaların artık hayal olmadığı ve araçların sadece uçmayacağı bunun yanında sürücüsüz olarak kullanılacağı da belirtildi. Önümüzdeki 10 yıllık hedefinin bu araçları üretmek olduğunu belirten Uber, bunun dışında şu an için sürücüsüz araç teknolojileri üzerinde de çalışmaya devam edeceğini belirtti. Fakat sürücüsüz araçlar için her ne kadar denemeler yapılmaya başlansa da henüz sürücüsüz araçların trafiğe çıkış tarihi için net bir açıklama yapılmadığını da belirtmek gerek.