18.06.2016 19:00

Windows’ta Bir Devir Kapanıyor: Kid’s Corner

Windows Mobile’da bir devir kapanıyor. Buna göre Windows Phone 8 ve Windows Mobile 10’da bulunan Kid’s Corner uygulaması kaldırılıyor. İşte detaylar!

Windows Mobile, küresel ölçekte ürettiği yazılımlar ile teknolojinin bugünlere gelmesinde önemli bir yere sahip olan Windows firmasının, PDA ve Akıllı Telefonlar gibi mobil cihazlar için ilk defa 2002 yılında Windows CE üzerine temellendirilmiş bir işletim sistemidir. Bu kapsamda Windows Mobile işletim sistemi için tasarlanmış olan ebeveynlerin çocukların kurcalayabileceği uygulamaları ve oyunları denetleyen Kid’s Corner artık kullanılamayacak.

Windows Mobile’da Kid’s Corner Kaldırılıyor!

Silikon Vadisi teknoloji yazarları ve Insider programlarının başında olan isim Dona Sarkar, konuyla ilgili bloğunda yaptığı açıklamalarda Kid’s Corner’ın artık kullanım alanının düştüğünü ve işlevselliğini kaybettiğini belirterek, uygulamanın birkaç gün içerisinde tamamen yayından kaldırılacağını belirtti. Diğer taraftan bu açıklamaların gelmesiyle Kid’s Corner kullanıcıları uygulamanın kaldırılmaması yönünde mesajlar yayınlayarak, programı kendilerinin hala kullandıklarını ve çocukların sanal ortamda kötü platformlardan uzak kalması adına çok etkili olduğunu ifade ettiler.