04.07.2017 19:42

Xiaomi Redmi Note 5 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Xiaomi Redmi Note 5 akıllı telefonları nasıl özelliklerle gelecek? Yeni seri Xiaomi Redmi Note 5 detayları neler olacak? İşte ilk bilgilerle Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi, yeni seri akıllı telefonlarından biri olacak Xiaomi Redmi Note 5 serisi üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Çalışmalarını hızlandırdığı gibi artık yavaş yavaş yeni seri akıllı telefonlarının üretime de girdiğini belirtiliyor. Yeni seri akıllı telefonlar hakkında gelişmeler yaşanmaya devam edince, Xiaomi Redmi Note 5 serileri içinde yeni iddialar paylaşılmaya başlandı. Peki Xiaomi Redmi Note 5 akıllı telefonlarının özellikleri ve tasarım detayları nasıl olacak?

Xiaomi Redmi Note 5 İddialı Bir Model Olacak

Yenilenmiş akıllı telefon serisi hakkında ilk olarak 5.5 inç ekran kullanımına yer verileceği belirtiliyor. Aslında geniş ekranlı seriler olarak gelen modellerin, 5.5 inç serisi ile devam etmesi farklı alınmış bir karar olarak değerlendirilebilir. Ekran boyutunun dışında çözünürlük kısmında da Full HD ile gelmesi beklenen akıllı telefonların, IPS LCD ekran ile geleceği iddiası var.

Xiaomi Redmi Note 5

 

İşlemci kısmında ise Xiaomi Redmi Note 5 modelinin Snapdragon 660 veya Snapdragon 630 modelinin seçimi kullanılacak.  Hızlı şarj desteği için QuickCharge 3.0 teknolojisini sunması beklenen akıllı telefonun 3.790 mAh değerinde bataryası bulunacak. Bunun dışında 3 ve 4 GB farklı RAM bellek seçimleri bulunacak olan akıllı telefonun fiyatları da netlik kazanmaya başladı. 16 MP arka ve 13 MP selfie kamerası kullanacağı gündem olan Xiaomi Redmi Note 5, başlangıç fiyatı olarak 175 dolar fiyatla başlayacak. Telefonların çıkış tarihinin ne zaman olacağı ise net değil.

Redmi Note 5