Robotların insanların yerini alacağı, insanları köleleştireceği, hatta insanlığı yok edeceği tüm o filmler yavaş yavaş gerçekleşiyor. Yapay zeka için şu an en çok korkulan şey bazı mesleklerin yerini alması ve insanların işssiz kalması. Peki kim derdi ki astronotlar işsiz kalacak diye!

NASA, uzay araçlarında ChatGPT kullanacaklarını açıklayarak astrologları işsiz bıraktı! NASA'nın ChatGPT benzeri bir teknoloji üzerinde çalışmaya başladığı duyruldu.

Yapay zeka teknolojisi insan yaşaımına artık büyük ölçüde entegre oldu. Son dönemde ise ChatGPT'nin yapabildikleri hayranlık ve korku uyandıran tartışmalara neden olurken, konuyla ilgili bir haber de NASA'dan geldi.

ChatGPT en son Mercedes ile iş birliği yapmıştı. Şimdi de NASA, ChatGPT'yi kadrosuna kattı diyebiliriz. Daha doğrusu NASA, astronotlar için ChatGPT'ye benzer bir yapay zeka teknolojisi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. NASA, önümüzdeki yıllarda yapay zekayı Ay'a göndereceği uzay aracına entegre edeceğini açıkladı.

NASA'nın amacı yapay zeka ile astronotların yanına bir asistan eklemek. Böylece astronotlar araçlarındaki teknik aksaklıklardan uzaya dair bir sorunda yapay zekadan yardım alabilecek. Yapay zeka en hızlı biçimde Astronotların sorununu çözmeye yadımcı olacak.