03.08.2016 23:30

YouTube Kids ile YouTube Red Birleşiyor!

YouTube'un iki önemli hizmeti olan Red ve Kids uygulaması beraber kullanılabilecek. Bu sayede çocuklar reklamlara yanlışlıkla tıklamadan video izleyebilecekler!

YouTube, geçtiğimiz günlerde çocuklara yönelik yaptığı uygulama olan YouTube Kids’in piyasaya sürüleli henüz bir sene geçmesine rağmen 10 milyar izlenim sağladığını duyurmuştu. Bu başarıyı taçlandırmak isteyen YouTube firması bugün, artık Kids uygulamasını Red hizmeti ile bir arada kullanılabileceğini duyurdu. Bu demek oluyor ki artık çocuklarımız, YouTube’da video izlerken Kids sayesinde hem uygusuz bir video ile karşılaşmayacaklar hem de Red hizmeti sayesinde reklamlara yanlışlıkla basmayacaklar!

YouTube Kids Nedir?

youtube-kids-red-birlesiyor

Aslında bu kadar övüp durduğumuz YouTube Kids uygulaması çok büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Artık biliyorsunuz ki çocuklarımız da en az bizim kadar YouTube kullanıcısı haline geldiler. Bazı aileler çocuklarını yemek yedirirken oyalamak için YouTube’daki çocuk videolarını açmayı alışkanlık haline getirmişken, bazı çocuklar da bu videoların bağımlısına dönüşmüş durumda. İşte durum bu hale gelmişken geleceğimizin garantörleri çocuklarımızı, zararlı içeriklerden korumak büyük bir mesele haline dönüştü. Bu durumun farkına kısa sürede varan YouTube yetkilileri, Kids adında bir uygulama tasarladılar. Bu uygulama sayesinde çocuklarımız sadece çocuk videoları arasında sörf yapabiliyor. Ve artık YouTube Red hizmetinin Kids ile beraber kullanılabileceği müjdesi geldikten sonra zararlı reklamlar da engellenmiş olacak.

YouTube Kids uygulamasını bu linkten telefon ve tabletlerinize kurabilirsiniz:

https://kids.youtube.com/