Dünyanın en popüler müzik dinleme ve video izleme platformu YouTube sürpriz bir özellik üzerinde çalışıyor. Youtube kullanıcılarına platform üzerinde oyun oynama deneyimi yaşatamak için hazırlıklara başladı.

Youtube'da, Playables adı verilen yeni özellik, hem tarayıcı da hem de mobil uygulamada kullanıcılara çevrimiçi oyunlar oynamaya imkanı sunacak. Özelliği test eden YouTube'un, yakın zamanda yeni güncellemeyi tüm kullanıcıalara sunması bekleniyor.

Çalışmalar çoktan başladı. Öğrenilene göre Google, çalışanlarına Playables adlı bu yeni oyun oynama özelliğini tes etmesi için bir e-posta bile gönderdi.

Peki nedir bu Yotube Playables özelliği?

Youtube'a gelecek olan yani şu an için test edilen özellik Playables nedir nasıl çalışır anlatalım. Yeni özellikte çeşitli oyunları YouTube üzerinden oynayabileceksiniz. Bunu da ister Youtube'u tarayıcıdan açarak ister mobil uygulamasından açarak gerçekleştirebileceksiniz. Müjdeyi de verelim. Yotube'un test ettiği oyunlar arasında Stack Bounce gibi popüler oyunlar yer alıyor.

Steam Gizlilik Festival İndirimlerinde Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu! Steam Gizlilik Festival İndirimlerinde Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu!

Youtube heyecan yaratsa da henüz Playables özelliğini resmi olarak duyurmadı.