28.09.2017 22:50

ZTE Axon M Katlanabilir Akıllı Telefonları Geliyor

ZTE Axon M akıllı telefonları ilk katlanabilir akıllı telefon olacak? Peki, ZTE Axon M modelinde nasıl özellikler yer alacak? İşte ilk bilgiler.

Çerçevesiz akıllı telefon dönemiyle beraber, akıllı telefonlarda tasarım kısmında yeni bölüme geçilmişti. Yeni akıllı telefonların çerçevesiz tasarımlarının yaygınlaşması ve birçok markanın amiral gemisinde çerçevesiz tasarımların tercih edilmesinden sonra, yeni bir döneme daha girileceği açıklandı. Bu kez ise trend katlanabilir akıllı telefonlar olacak. İlk olarak Samsung’un katlanabilir akıllı telefonları olacağı belirtilen Galaxy X serisini beklerken sürpriz bir haber geldi ve ZTE Axon M akıllı telefonları ortaya çıktı. ZTE Axon M olarak tanıtılacağı beklenen yeni akıllı telefonların, katlanabilir ilk modeller olacağı açıklandı.

ZTE Axon M Telefon Modelinde Nasıl Teknolojiler Yer Alacak?

İddialara göre yeni modelde menteşe sistemi yer alacak. Bu şekilde katlanabilir bir tasarıma sahip olması beklenen ZTE Axon M modelinin, 6.8 inç ekran boyutuna sahip olacağı iddiası da var. Ekrandan bağımsız olarak katlanabilmesi nedeniyle, menteşe yapısı ile kolayca katlanabilecek olan telefon, Snapdragon 820 işlemcilerine sahip olacak.

ZTE Axon M

4 GB RAM bellek ve 3120 mAh değerinde batarya kapasitesine sahip olacak ZTE Axon M, yayınlanan rapora göre 16 Ekim tarihinde yapılacak. ZTE Axon M bu iddialar doğruysa ilk katlanabilir akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak. Böylelikle Samsung’un da önüne geçilmiş olacak. Telefon tanıtıldığında detaylı bilgileri ekleyeceğiz.