20.05.2016 19:14

BiP, Görüntülü Arama Süresini Arttırdı!

Turkcell BiP uygulaması yeni bir başarıya daha imza atmayı başardı. İşte Turkcell BiP uygulamasının başarısı ve yakında BiP'e eklenecek özellikler!

Turkcell‘in, Türkiye’de hizmete sunduğu haberleşme uygulaması olan BiP, kullanıcı sayısını giderek arttırıyor. Bugüne kadar 8 milyona yakın kişi tarafından indirilen BiP uygulaması, sesli ve görüntülü görüşme özellikleri ile ilgi çekmeyi başarıyor.

BiP’in Anneler Günü’nde Gelen Başarısı

8 Mayıs Anneler Günü kapsamında düzenlenen ve Turkcell’lilerin, Anneler Günü’nde kota harcamadan görüntülü arama yapabilmelerini sağlayan kampanya kapsamında ilk defa BiP uygulaması üzerinden yapılan toplam görüntülü arama süresi sesli arama süresini ikiye katlamayı başardı. Anneler Günü içerisinde görüntülü arama görüşmelerinde %80’e yakın artış gözlemlenirken, görüntülü görüşme süreleri toplam sesli görüşme süresinin iki katına çıktı. Uygulamalar üzerinden sesli ve görüntülü arama yapılabilmesi için güçlü bir altyapı desteği gerekiyor. Bu bakımdan Turkcell altyapısını kullanan BiP, yüksek hızlı ve kaliteli hizmet sunuyor.

BiP uygulamasına her yöne arama özelliği geliyor

BiP sesli ve görüntülü aramanın yanı sıra çok beğenilecek yepyeni bir özelliği de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çok yakında BiP kullanıcıları sadece diğer BiP kullanıcılarını değil telefonunda BiP yüklü olmayanları da arayabilecek. Bu özellik sayesinde BiP uygulaması yüklü olan kullanıcı aramayı BiP uygulaması üzerinden başlatacak, karşı tarafta BiP uygulaması yüklü olmasa bile aramayı BiP üzerinden yapacak. Bu özellik hem mobil hem de sabit numaralara doğru arama yapılabilmesine izin veriyor. Yani BiP uygulaması ile her yöne arama imkanı yakında kullancılara sunulacak.

Toplam mesaj sayısı 1.6 milyarı aştı

Kullanıcılarının yüzde 35’ini diğer operatör müşterilerinin oluşturduğu BiP uygulaması üzerinden gönderilen toplam mesaj sayısı da hızla artarak 1.6 milyarı geçti. BiP’in sesli ve görüntülü aramanın yanı sıra kaybolan mesaj ve caps oluşturma gibi yenilikçi özellikleri de uygulama üzerinden gönderilen mesaj sayısının artmasında oldukça etkili oluyor. BiP üzerinden mesajlaşanlar, akıllı telefonlarında bulunan bir fotoğrafı kullanarak ya da yeni fotoğraf çekerek kendi “caps”lerini de oluşturabiliyorlar.

BiP uygulamasının bu başarı yolculuğu devam edecek gibi gözüküyor. Bakalım her yöne arama desteği de geldiğinde BiP nasıl bir ivme kazanacak? Bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.