Instagram'ın Twitter'a rakip olarak geliştirdiği sosyal ağ platformu Threads, kullanıma açılıyor. App Store’daki yerini de alan uygulama nasıl bir giriş yapacak merak konusu oldu.

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından beri platformunkullnıcıları sürekli olarak yeni gelen saçma özelliklerden şikatçiydi. Geçtiğimiz 2 gün de ise yapılan limit sınırlama güncellemesi son nokta olmuştu. Tüm dünyadan ünlü milyardere tepki dolu alıntılar gelirken Musk'ın açıklamaları kullanıcıları iyice sinirlendirmişti. Çok geçmeden ise işin iç yüzü ortaya çıkmış, ünlü milyarderin Google'a ücretini ödemediği için google tarafından ban yediği ancak bunu da limit sınırlaması olarak duyurduğu ortaya çıkmıştı. Musk ödemeyi yapıp siteyi normale döndürse de kullanıcılar artık diken üzerinde. Yeni platform arayışına giren Twitter kullanıcılarına müjded geldi. 

Instagram, Twitter'a rakip olarak geliştirdiği Threads'ı Perşembe günü kullanıma açacağını duyurdu. Uygulamanın ekran görüntüleri, Twitter’a bire bir benzer bir yapıya sahip. Instagram yani Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg ve Twitter’ı satın alan Elon Musk arasındaki rekabet böylelikle yeni bir boyut kazanmış oldu. Dövüşmeye hazırlanan bir platformda daha birebir rakip oldu.

Twitter'ın, önümüzdeki günlerde Tweetdeck’i de paralı hale geleceğini açıklaması üzerine pek çok şirket ve kişinin yeni platforma geçmesi bekleniyor.

Huawei klavyesiz laptopunu tanıttı! Huawei klavyesiz laptopunu tanıttı!

Threads uygulaması Twitter'ın ilk zamanları gibi ücretsiz ve paylaşım limiti bulunmayacak. Musk'ın geçtiğimi günlerde getirdiği limit sınırlaması ile kullanıcılar, Truth Social ve Bluesky gibi uygulamalara gitmiş ancak iki platformda kullanışsız olduğu için beklenen olmamıştı. Anva Threads, Twitter karşısında oldukça güçlü bir rakip olarak geliyor.