07.12.2016 20:51

Kaspersky: Dünyada 1 Milyar Bilgisayar Virüsü Var

Küresel anlamda güvenlik yazılımları üreten Kaspersky, toplamda dünyada bir milyar bilgisayar virüsü olduğunu açıkladı. İşte Kaspersky’nın o raporu.

SİBER SALDIRILAR KARŞISINDA EN ÖNEMLİ UYGULANABİLİR YÖNTEM GÜVENLİK YAZILIMLARI

Son yıllarda dünyada artan en büyük tehditlerden birinin de siber saldırılar olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bu saldırıların zararlı yazılımlar ile yapıldığına dikkat çekerek, en önemli uygulanabilir yönteminde bir güvenlik yazılımı satın almak olduğunun altını çizdi. Gerek ülkeler arasında istihbarat bilgileri olarak sızdırılan bilgilerin, gerek ise bireysel internet kullanıcılarının veri gizliliğinin zararlı yazılımlar ile elde edildiğini söyleyen uzmanlar, sanal platformlarda ki güvenliğin maksimum düzeye çıkarılması gerektiğinin vurgusunu yaptı.

kaspersky-1

ZARARLI YAZILIMLAR 3 YILDA YÜZDE 30’DAN FAZLA BÜYÜME KAYDETTİ

Dünyanın önde gelen güvenlik yazılımları üreten firması Kaspersky ise 3 yılda bu kötü amaçlı yazılımların yüzde 30’luk bir büyüme kaydettiğini, toplamda kişisel bilgisayarları etkileyen bir milyar virüsün güvenliği tehdit ettiğini açıkladı. Oluşturdukları yeni bir algoritma ile artık bilinen kötü amaçlı yazılımların dışında, gün yüzüne çıkmamış olanları da tespit ettiklerini belirten Kaspersky görevlileri, amaçlarının dünya genelinde bu yazılımların tamamen önünü kesmek olduğunun altını çizdi.