04.07.2016 13:35

Microsoft, Windows 10 İçin Israr Ediyor!

Yapmış olduğu ücretsiz Windows 10 kampanyasını sürdürmek için elinden gelen her şeyi deneyen Microsoft, bu defa da farklı bir uygulama ile dikkat çekti!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde işletim sistemini Windows 10’a yükseltmeyi seçtiği için bilgisayarından olan bir kadına 10.000 dolar ödemek zorunda kalmıştı. Bilgisayarındaki bütün bilgileri kaybeden bu kadının  Microsoft’a, Windows 10 nedeniyle  açtığı davadan sonra birde Windows 10 hava durumu krizi çıkmıştı.

Hava durumunu sunmakta olan bir sunucunun karşısına gelen Windows 10 yükseltme bildirimi kahkahalara neden olmuştu.

İşte o anlar!

Microsoft, Windows 10’da neden bu kadar ısrarlı bilinmez fakat bu zorlamalarına devam edecek gibi duruyor.

Windows 10 Uyarıları Şimdi de Tam Ekran

tamekran-windows-10

Microsoft, Windows 10 için yaptığı bildirimleri tam ekran göndermeye başladı. Bilgisayar kullanırken bir anda tüm ekranı kaplayan bir Windows 10 bildirimi gören kullanıcılar ne yapacaklarını şaşırdılar. ” Böldüğüm için üzgünüm fakat önemli, ücretsiz Windows 10 yükleme şansın 29 Temmuz‘da bitiyor” şeklinde gelen bildirim ve diğer bildirimleri ayarlardan bir daha gösterme seçeneğini seçerek ya da yükseltmeyi kabul ederek kapatabilirsiniz..

29 Temmuz’da ücretsiz Windows 10 yükleme avantajının biteceğini söyleyen Microsoft, kullanıcılarına son şanslarını hatırlatmak için böyle bir uygulama başlattı. Ücretsiz Windows 10 yükleme şansımız 29 Temmuz’dan sonra ortadan kalkacak.

Bu ücretsiz Windows 10 kampanyasından sonra Microsoft’un yaptığı bir açıklamaya göre Windows 10, 119 dolar fiyatla sunulacak.

Aslında ısrarlarında haksız sayılmaz değil mi ? 🙂