31.01.2016 19:43

Stok Android Arayüzüne Tema Desteği Geliyor!

Saf Android sürümlerinde eksikliği göze çarpan tema desteği artık geliyor. Android kullanıcılarının merakla beklediği tema desteğinin detayları bu yazımızda!

Önceden stok Android Marshmallow ve Lollipop arayüzlerinde tema desteği bulunmazken Samsung ve HTC gibi bazı üreticiler telefonlarında ve tabletlerinde bu desteği sağlıyorlardı. Kimisi stok arayüzü çok beğensede tema kullananların sayısı azımsanmayacak derecedeydi. 3. taraf geliştiricelerine açık olacak şekilde olacak tema desteği yakın zamanda yavaş yavaş Android cihazlara gelecek. Bazı tema örneklerine hep beraber göz atalım.

Swift Dark

Bu tema Android‘in stok arayüzünü pek değiştirmiyor. Daha çok arka planları koyulaştıran tema stok Android uygulamalarının yanı sıra Skype, Viber, WhatsApp, Kindle gibi uygulamalara da etki ediyor. Swift Dark‘ın Google Play fiyatı 4,78 TL olarak belirlenmiş durumda.swift_dark

Deep Darkness

Eğer gerçekten koyu tonları seviyorsanız, Deep Darkness şüphesiz seveceğiniz bir tema olacak. Bu tema gerçekten koyudeniz mavisi ve siyaha vurgu yapan tonları, tüm karanlık tema sevenler için oldukça iyi bir deneyimi garanti edecek türden. Deep Darkness teması Google Play’de ücretsiz olarak bulunuyor.

deep_darkness

LunarUI

LunarUI‘da karanlık bir tema ama diğerlerinden farklı olarak bir bükülme ile yavaşça ağırlıklı olarak koyu tonlar ile iç içe geçmiş bulunmakta. Canlı renk sevenlerin de denemesini önerdiğimiz LunarUIGoogle Play’da ücretsiz olarak bulunuyor.

LunarUI