ORC Araştırma açıkladı. Türkiye'nin en başarılı büyükşehir belediye başkanı beklendiği gibi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen oldu. En başarılı büyükşehir ilçe belediye başkanı ise Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen oldu.

Vatandaşın en büyük yarası  Belediye başkanları. Sahiln şeridinde partisine güvenen, hak nasıl olsa bu partiye basacak diye yıllardır aynı koltukta oturan ancak hiç bir elle tutulur bir çalışma yapmayan belediye başkanları arasında sıyrılan bir isim Yılmaz Büyükerşen. Eskişehir'i adeta baştan yaratan Yılmaz Büyükerşen, her yerli yabancı araştırmada en başarılı belediye başkanı çıkmaya devam ediyor.

ORC Araştırma yerel seçimlere 9 ay kala en başarılı belediye başkanlarına dair bir anket yaptı. Yapılan çalışmada 30 büyükşehire bağlı 100 bin nüfusun üzerindeki 184 ilçe yer aldı. 20 bin 600 katılımcının yüz yüze oy kullandığı ankette "Son 4 yılı değerlendirdiğiniz de büyükşehir ve ilçe belediye başkanınızın çalışmalarını başarılı buldunuz mu ?" sorusuna cevap arandı.

İşte o sorunun cevaplarına göre en başarılı belediye başkanı;

1. Yılmaz Büyükerşen / Eskişehir

2. Fatma Şahin / Gaziantep

3. Mansur Yavaş / Ankara

4. Cengiz Ergün / Manisa

5. Osman Gürün / Muğla En başarılı

Olay! Aziz Yıldırım Bodrum uçağında kavga ayırdı! Olay! Aziz Yıldırım Bodrum uçağında kavga ayırdı!

En iyi ilçe belediye başkanı

1. Alper Taşdelen / Çankaya

2.Mustafa Dündar / Osmangazi

3.Tevfik Göksu / Esenler

4.Semih Esen / Konyaaltı

5.Erhan Kılıç / Buca

6.Kürsat Engin Özcan / Nazilli

7.Deniz Köken / Eyüpsultan

8Utku Gümrükçü / Çiğli

9Fatma Kaplan Hürriyet / İzmit

10. Mehmet Çınar / Yeşilyurt