31.01.2016 23:10

Yeni Audi Q2 Geneva’da Görücüye Çıkıyor!

Audi, SUV Ligi'nde Q2 modeli ile elini güçlendirmek istiyor. Peki Audi Q2 nasıl olacak? İşte Geneva'da tanıtılacak Audi Q2 ile ilgili özellikler ve görseller!

Audi SUV Ligi‘nde işleri biraz daha kızıştırmak isteyen Audi Q3‘ün küçük kardeşi Audi Q2 Geneva World Premiere‘e hazırlanıyor. Daha önce kameralara kamufilajlı yakalanan Audi Q2‘nin dış görselleri de görücüye çıktı.

İşte Audi Q2 Özellikleri ve Görsellerin Detayları!

Audi‘nin geleneksel hatlarını üzerinde barındıran Audi Q2, oldukça keskin çizgileri ve kaslı yapısı sayesinde sportiflik vurgusunu ön plana çıkarıyor. Volkswagen grubunun MQB platformunu kullanan araç A3 ile aynı platformu paylaşıyor. Aracın standart önden çekişli geleceği ve temel modelinde 1.4 TFSI turboşarjlı motor kullanılacağı tahmin ediliyor. Bu motor sayesinde düşük motor vergi dilimi avantajından premium bir araçta faydalanmak elbetteki Türkiye pazarında bu arabayı diğer rakiplerine karşı avantajlı konuma getirecektir. Ama rakiplerinin de boş durmadığı bir gerçek.

Audi Q2‘nin üst sınıf modellerinde ise quattro all-wheel-drive 4 tekerden çekiş sistemi ile geleceği kesin gözüyle bakılıyor. Audi Q2‘nin ülkemizdeki fiyatı ne olur şimdilik kesin bir şey söyleyemeyiz ama Q3 ve Q1 arası bir fiyata sahip olacağı kesin.

Audi Q2‘nin küçük kardeşi Q1 2016 yılında Türkiye yollarında olacak. Audi Q2‘nin ne zaman satışa çıkacağını merak edenler için ise Audi Q2‘nin yüksek ihtimalle 2017 yılında ülkemizde satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Tabi ki şirket politikaları her zaman değişebilir bunu da unutmamak lazım.

Audi Q2‘nin merak edilen görselleri:

audi-q2-geneva-2 audi_q2_geneva_3 audi_q2_geneva-1